درب یک مکانیزم در حال حرکت است که برای جلوگیری از دسترسی و ورود به فضای محصور شده مانند ساختمان، اتاق یا وسیله نقلیه امکان پذیر است. درب ها معمولا از یک یا دو پنل جامد، یا بدون پنجره تشکیل می شوند که با استفاده از لولا به صورت افقی می چرخند. این لولا ها به لبه ی درب متصل می شوند، اما درب هایی نیز وجود دارد که کشویی، چرخش و چرخش دارند. هدف اصلی درب کنترل دسترسی فیزیکی است.درب ها در جلوگیری از گسترش آتش سوزی و مانع ایجاد سر و صدای قابل توجه هستند. بسیاری از درها با مکانیزم های قفل مجهز به ورود به افراد خاص و جلوگیری از دیگران هستند.
انواع درب
دو نوع درب داخلی و بیرونی وجود دارد. در میان درب های داخلی و بیرونی ، گونه های مختلف نام های متفاوتی دارند. باتوجه به تکلنولوژی امروز از نظر قیمت درب ها به سه شکل ارزان، متوسط وبا کیفیت (گرانتر) وجود دارد. به عنوان مثال، درب ورودی اداره، درب داخلی اتاق ها، درهای ویلا، درب مسجد و غیره به عنوان ورودی به یک مکان و یا خروج از یک مکان استفاده می شود به عنوان یک در به حساب می آید.
از نظر ساختار نیز درب ها شامل انواع مختلفی از جمله، انواع درب چوبی، انواع درب های تزیینی ، درب های چند لایه، درب کامپوزیت، درب پنل و درب PwC و درب های آلمنیومی و ... است.


ادامه در :
تنها کاربران عضو حق دیدن لینک ها را دارند.
عضویت