ابتدا من با مفهوم سئو آشنا نبودم و در وب سایت دارکوب با خواندن مقالات آشنا شدم
سئو به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. سئو باعث می شود که وب سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو مثلا در گوگل در جایگاه بهتری نمایش داده شود. بکار گیری سئو به طور بالقوه می تواند سایت شما را بهبود بخشد و زمان زیادی را برای شهرت سایت یا برند شما صرفه جویی کند. اما همچنین می توانید به سایت و شهرت شما آسیب برساند. حتما مزایای بالقوه و همچنین آسیب هایی را که یک سئو غیر مسئولانه می تواند به سایت شما بزند را بررسی کنید.

خدماتی را در این زمینه ارائه می دهند: مرور محتوا و ساختار سایت شما
مشاوره فنی در مورد توسعه وب سایت: برای مثال، هاست، تغییر مسیرها، صفحات خطا، استفاده از جاوا اسکریپت
تولید و توسعه محتوا
مدیریت کمپین های توسعه کسب و کار آنلاین
گر می خواهید وب سایت داشته باشید، بهترین زمان برای بکار گیری متخصصان سئو در مرحله طراحی وب سایت است. با این کار شما اطمینان حاصل می کنید که وب سایت شما با اصولی سازگار با سئو طراحی شده است یا به اصطلاح Engine-Friendly است. با این حال متخصصان سئو می توانند به یک سایت طراحی شده کمک های بزرگی کنند.
سئو یک سرویس با ارزش است که می تواند به یک برند یا وب سایت ارائه کرد. اما باید مراقب خطراتی در این زمینه باشید. کسانی هستند که از روش های به اصطلاح کلاه سیاه برای بهبود رتبه سایت استفاده می کنند. این روش ها می توانند رتبه وب سایت شما را سریعا بهبود بدهند. اما گوگل با کشف سایت هایی که این روش ها استفاده کرده اند آنها را جریمه کرده، رتبه آن وب سایت ها را کاهش می دهد و یا حتی آن وب سایت ها را از فهرست نتایج خود حذف می کند. پس دقت کنید که وب سایت خود را دست چه کسانی می سپارید تا مبادا تلاش های شما با یک انتخاب اشتباه از بین برود
در دنیای اینترنت از همان ابتدای تولد موتورهای جستجو ادعاهایی (باطل) وجود داشت که بعضی از شرکت ها رتبه وب سایت شما را تضمین می کنند. امروز چنین تضمین هایی بطور واضح از سوی موتورهای جستجو بخصوص گوگل رد می شود.

علت این ناپایداری، الگوریتم های پیچیده موتورهای جستجو می باشد. آنها با توجه تاریخچه، محل و صدها فاکتور دیگر نتایج را نمایش می دهند. این الگوریتم ها مدام در حال تغییر هستند و در نهایت وب سایت شما تنها وب سایتی که نیست که متخصص سئو دارد و این نتایج تا حدی نسبی هستند.
با این حال یک شخص با تجربه در سئو می تواند حدس بزند (نه گارانتی کند) که با انجام بهینه سازی بر روی یک وب سایت تا چه حد می تواند موفق باشد. مثلا حدس بزند در طول 4 ماه رتبه اول گوگل برای این سایت بخصوص قابل دسترسی است. می تواند برای چنین حدسی تلاش کرد اما تضمین آن غیر اخلاقی است.
اعتبار و دیده شدن: بیشتر کاربران در جستجو های خود در گوگل تنها به صفحه اول و دوم نتایج گوگل توجه می کنند. من شخصا به وب سایتی که در نتایج جستجو در صفحات بعدی می آید امید چندانی به مفید بودن آن ها ندارم (البته رتبه همه چیز نیست!) اما به گفته وب سایت Moz 73% کلیک ها در همان صفحه اول گوگل انجام می شود!
هزینه: هزینه سئو نسبت به سایر ابزار های بازار یابی کمتر است. شما نمی توانید تمام پول خود را صرف شناخته شدن وب سایت خود کنید. یا در سایر وب سایت ها برای آگهی کلیکی پول خود را خرج کنید. بهتر است وب سایت شما خود توانایی عرض اندام را در موتورهای جستجو داشته باشد تا اینکه به وب سایت های دیگر تکیه کند که از نتایج سئو و تجربه همکاری با ما راضیت کامل را داشته باشند. ما می توانیم تضمین دهیم که اگر به مشاوره های ما عمل کنند رتبه آنها بهبود پیدا خواهد کرد