نکات مهم و طلایی انتخاب رشته کنکور سراسری
پس از اینکه داوطلبان آزمون سراسری در آزمون سراسری شرکت کردند می بایست فرآیند انتخاب رشته را انجام دهند.*
تنها کاربران عضو حق دیدن لینک ها را دارند.
عضویت
*و*
تنها کاربران عضو حق دیدن لینک ها را دارند.
عضویت
*نیازمند سنجش دقیق شرایط تحصیلی داوطلبان کنکور و همچنین بررسی شرایط خانوادگی . محیطی داوطلبان است. برای انجام یک انتخاب رشته مناسب داوطلبان کنکور سراسری بایستی به چندین نکته توجه داشته باشند که در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد.هر داوطلب می تواند 100 انتخاب در فرم*انتخاب رشته*خود اولویت بندی کند. اولویت بندی در پذیرش دانشگاه ها هیچ تاثیری در قبولی شما ندارد و به همین دلیل در فرم انتخاب رشته ترتیب رشته ها فقط بر اساس علاقه ی داوطلب بایستی تنظیم گردد.در روند
تنها کاربران عضو حق دیدن لینک ها را دارند.
عضویت
*،**انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97*عنوان رشته*ها و ظرفیت پذیرش تفاوت اساسی وجود دارد. ما سعی داریم در این مقاله برای راهنمایی شما داوطلبان عزیز در زمینه*،
تنها کاربران عضو حق دیدن لینک ها را دارند.
عضویت
*توضیحاتی ارائه دهیم که پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را با دقت مطالعه فرمایید.

نحوه انجام انتخاب رشته کنکور سراسری
پس از
تنها کاربران عضو حق دیدن لینک ها را دارند.
عضویت
*و*دریافت کارنامه داوطلبان در ابتدا باید به دنبال درصد های کسب شده در هر درس و نمرات تراز و رتبه خود باشند. در زمینه*
تنها کاربران عضو حق دیدن لینک ها را دارند.
عضویت
*و*
تنها کاربران عضو حق دیدن لینک ها را دارند.
عضویت
*سؤالات زیادی ذهن داوطلب را به خود مشغول می کند. مرحله انتخاب رشته یکی از حساس ترین مرحله و سرنوشت ساز شما داوطلبان می باشد و این انتخاب آینده شغلی و آینده شما را رقم می زند پس توصیه می کنیم انتخاب رشته خود را به درستی انجام دهید. معمولا داوطلبان می توانند در روزهای ابتدایی این کار را انجام داده و در صورتی که اصلاحیات جدیدی به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری اضافه شد دوباره برای اعمال تغییرات و ویرایش مجدد وارد سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری شوند. زمان انتخاب رشته کنکور سراسری نیمه مرداد ماه می باشد و نتایج نهایی انتخاب رشته آنها در شهریور ماه اعلام می شود.مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، اولین قدم برای انجام یک انتخاب رشته مناسب مطالعه کامل و دقیق دفترچه*انتخاب رشته*کنکور می باشد.

*دسته بندی رشته های تحصيلی چیست؟
نوع گزینش رشته*های روزانه با توجه به ماهیت رشته و دانشگاه*های پذیرنده از نوع بومی (استانی – ناحیه ای – قطبی – کشوری) میباشدکه به طور مختصر این رشته ها را توضیح خواهیم داد. بنابراین، با توجه به نوع گزینش رشته و استان بومی شانس قبولی بالا تر میرود.

1- نوع گزینش رشته*های دوره شبانه از نوع بومی استانی است. بنابراین در نحوه انتخاب رشته خود دقت کرده زیرا در انتخاب رشته*شبانه شانس قبولی در استان بومی بیشتر میباشد.
2- نوع گزینش رشته*های غیرانتفاعی از نوع بومی ناحیه*ای است. بنابراین در انتخاب این نوع رشته*ها، شانس قبولی در استان*های واقع در ناحیه مربوط بیشتر میباشد.
3- نوع گزینش در رشته*های دوره*های نیمه حضوری از نوع بومی استانی است.
4- نوع گزینش در رشته*های دوره*های مجازی و پردیس*ها از نوع گزینش کشوری است.
5- بنابراین گزینش بومی در اینگونه رشته*ها*وجود ندارد
5- نوع گزینش رشته*های پیام نور از نوع بومی شهرستانی می باشد. بنابراین 70 درصد ظرفیت در هر رشته از واحدهای آموزشی دانشگاه پیام نور در هر شهرستان به داوطلبان بومی آن شهرستان و حدود 30 درصد ظرفیت دیگر به داوطلبان بومی شهرستانهای همجوار یا تحت پوشش مرکز یا واحد پذیرنده اختصاص خواهد یافت.برای اطلاع از*انتخاب رشته ریاضی 97*،انتخاب رشته ی تجربی 97*بر روی لینک دلخواه کلیک کنید.
عوامل موثر در انتخاب رشته صحیح
داوطلبان گرامی در*انتخاب رشته*کنکور سراسری*حتما با در نظر گرفتن مسائل و علاقه فردی، دست به انتخاب رشته بزنید. انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد یکی از حساس ترین مراحل سرنوشت هر فرد می باشد که با انجام درست این مرحله آینده شغلی شما تا نسبتی تعیین می شود. طبیعتا اولویت اول ما باید دانشگاه‎های سراسری و روزانه باشد. در درجه دوم دانشگاه‎های شبانه می باشد. این دانشگاه ها شهریه اخذ می‎نمایند، ولی اعتبار مدرک دانشگاه روزانه را دارند. درجه سوم دانشگاه آزاد می‎باشد که جایگاه معتبری دارد. درجه چهارم دانشگاه پیام نور و دانشگاه‎های غیرانتفاعی می باشند. یک*انتخاب رشته ایده آل و صحیح*براساس معیارهای مختلفی سنجیده می شود، نظیر علاقه مندی، استعداد، جایگاه اجتماعی و اقتصادی. یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب رشته وضعیت بازار کار آن رشته می باشد که این امر منجر به رضایت شغلی و افزایش سطح کیفیت زندگی هر فرد می شود.

اشتباهات در زمان انتخاب رشته
معمولا داوطلبان در زمان انتخاب رشته ممکن است اشتباهاتی را انجام دهند که یکی از**اشتباه در انتخاب رشته* که بیشتر داوطلبان مرتکب می شوند اولویت بندی نامناسب رشته ها می باشد.توصیه می شود هرگز به طور تصادفی انتخاب رشته نکنید. زیرا در صورت قبولی در رشته هایی که به آن علاقه ندارید، مجبورید در آن رشته ادامه تحصیل دهید یا باید یک سال محرومیت از شرکت در آزمون سراسری را بپذیرید.اگر رشته ای مورد علاقه تان نمی باشد آن را انتخاب ننمایید اگر بعد از قبولی در دانشگاه روزانه دولتی در رشته ای که مورد علاقه تان نمی باشد انصراف دهید و قصد ثبت نام مجدد در کنکور را داشته باشید قطعا مشکلاتی به وجود خواهد آمد.*البته اوطلبان نگران این مسئله نباشند زیرا*سازمان سنجش برای برخی از داوطلبانی که*در رشته ی مورد علاقه خود پذیرفته نشده اند و انتخاب رشته اشتباه انجام داده اند*این امکان را به وجود می آورد که در زمان مشخص برای بررسی*اشتباه در انتخاب رشته *و ثبت درخواست خود اقدام کنند.برای اطلاع از
تنها کاربران عضو حق دیدن لینک ها را دارند.
عضویت
*بر روی لینک کلیک کنید.